כיצד הגוף מגיב לאחר גמילה מסוכר?

מהו תהליך גמילה מסוכרים וכיצד גופכם עלול להגיב לאחר גמילה מסוכר? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

סוכר, ואת זה לא הרבה אנשים יודעים, הוא אחד מהחומרים הממכרים ביותר אותו אנו צורכים מדי יום דרך המזון אותו אנו מכניסים לגופנו. הסוכר הוא למעשה מולקולה קטנה המצויה כמעט בכל מאכל ומוצר מזון אותו אנו צורכים, החל ממוצרי חלב, דרך פירות וירקות ועד למאכלים שונים כגון: פסטות, אורז וכדומה, ועוד לא דיברנו בכלל על דברי מאפה, לחמים, חטיפים ודברי מתיקה למיניהם.

איך הגוף מגיב לאחר גמילה מסוכר

אם כך, מהו תהליך גמילה מסוכר?

כאשר עולה השאלה איך להיגמל מסוכר? מדברים על תהליך של גמילה מסוכרים בעיקר על צמצום משמעותי של מזונות עתירי סוכר אותם אנו צורכים בדרך קבע ובתוכם פחמימות ריקות (פשוטות) הרוויות בסוכרים והחלפתן בפחמימות מורכבות. כמו כן, חשוב לציין שתהליך גמילה מסוכרים ופחמימות ריקות אינו מצריך אתכם להיגמל לחלוטין מסוכרים ופחמימות, וזאת לנוכח העובדה שגם לסוכרים וגם לפחמימות תפקידים מרכזיים וחשובים בגוף. הסוכר לצורך העניין אחראי על אספקת אנרגיה זמינה למערכות הגוף, על ספיגה מיטבית של מינרלים ו-ויטמינים, על שמירת חום הגוף ועל תפקוד תקין של המוח. כפועל יוצא מכך, תהליך של גמילה מסוכר מיועד לצרכי הפחתת כמויות הסוכרים אותם אתם מכניסים לגופיכם והשבת השליטה לידיכם בכל הנוגע למזונות ולמאכלים השונים אותם אתם צורכים.

איך להיגמל מסוכר בדרך הטובה ביותר

מספר מילים על צריכת סוכר

בעת צריכת סוכר, המוח משחרר דומפין, דבר הגורם לנו לתחושת עוררות רגעית. בחלוף אותה הרגשה, הגוף חש בעייפות הולכת וגוברת ובתשוקה עזה יותר לעוד משהו מתוק, וכאן מתחיל מנגנון מובנה במוח שלמעשה דורש מאיתנו צריכה הולכת וגוברת של סוכרים. על פי המלצות ארגוני בריאות מסביב לעולם, הצריכה היומית המומלצת של סוכר היא כ-24 גרם (6 כפיות לערך) לנשים ו-36 גרם לגברים (9 כפיות סוכר לערך), כאשר כל צריכה מעבר לכך, עלולה להוביל לתהליך בו הגוף דורש מאיתנו כמות הולכת וגוברת של סוכר מדי יום ויש לכך השלכות בריאותיות משמעותיות בטווח הבינוני והארוך. 

מה קורה לגוף כאשר נגמלים מסוכר?

בדומה לתהליך גמילה מכל חומר אחר המזיק לגופנו, לרבות, גמילה מאלכוהול, גמילה מסיגריות או גמילה מסמים, גם תהליך של גמילה מפחמימות וסוכרים מלווה בתופעות לוואי לא פשוטות עימן תדרשו להתמודד בשבועות הראשונים לתהליך הגמילה מסוכר. תופעות של גמילה מסוכר כוללות בין היתר: עצבנות יתר חוסר שקט, תחושת ערפול, מצב רוח ירוד, קשיי ריכוז, נדודי שינה, הפרעות שינה ותסמינים גופניים נוספים המלווים את התהליך של גמילה מסוכר בשבועות הראשונים כגון: כאבי ראש תדירים, תחושת ורטיגו וסחרחורת, בחילות וכאבי שרירים שהם פועל יוצא של תחושת הסטרס והלחץ העלולה ללוות אתכם בשבועות הראשונים לגמילה.
חשוב לציין שכל התופעות של גמילה מסוכר המופיעות לעיל הן זמניות בלבד והן חולפות כאשר הגוף מאזן את עצמו וחוזר להסתגל לצריכת הסוכר היומית המומלצת. בשלב זה, הנמשך כחודש ימים לערך מהיום הראשון לגמילה, המוח מתחיל לתכנת את עצמו מחדש בכל הנוגע לסוכרים והוא חדל מלדרוש מכם עוד ועוד דברי מתיקה וסוכרים.

אם גם אתם רוצים ולא יודעים איך להיגמל מסוכר בדרך היעילה ביותר, זה הזמן להכיר את השיטה הייחודית של חברת מיינדטק לתהליך גמילה מפחמימות וסוכרים. שיטה זו מיועדת לכל אילו מביניכם המעוניינים להשתחרר מהתלות ולהחל בהליך של גמילה מסוכר וגלוטן ולכל אילו מביניכם המעוניינים לאמץ אורח חיים בריא המוביל לשיפור משמעותי בכל תחומי החיים לאורך זמן. למידע נוסף על תהליך גמילה מסוכר ופחמימות של מיינדטק לחצו כאן

להשתחרר מסוכר ופחמימות מזיקות!

השאירו פרטים ותחזירו את השליטה אליכם