כיצד נזהה התמכרות לסוכר?

סוכר הוא אחד מהחומרים הממכרים ביותר אותו אנו צורכים באופן קבוע ויומיומי, כאשר התמכרות לסוכר נובעת מהעובדה שבעת צריכת הסוכר לגופנו, המוח משחרר חומר הידוע בשם דומפין, חומר הגורם לתחושת עוררות רגעית וחולפת. בחלוף "השפעת" הדומפין על הגוף, אנו עלולים לחוות עייפות לא מוסברת והמוח מעודד אותנו לצרוך עוד ועוד מהחומר הממכר (סוכר).
התמכרות לסוכר הפכה בעשורים האחרונים לאחד מסוגי ההתמכרויות הנפוצים ביותר וזאת לנוכח העובדה שהסכור מצוי כמעט בכל סוגי המזונות אותם אנו צורכים, לרבות, מוצרי מזון שנראים לנו "תמימים" ובריאים כגון: פירות, ירקות, קטניות, חלבונים וכדומה.

צריכת סוכר בעידן המודרני

העידן המודרני בו אנו חיים מפגיש אותנו עם סוכר כמעט בכל מוצר מזון בסיסי אותו אנו צורכים וזאת לצד שפע המוצרים המתוקים רווי הסוכר. הימצאות הסוכר בכמות הולכת וגדלה של מזונות אותם אנו צורכים באופן קבוע ויומיומי הובילה לכך שמרבית האנושות צורכת כמויות גדולות של סוכר, הרבה מעבר לצריכה היומית המומלצת על ידי ארגוני הבריאות השונים מסביב לעולם. על פי ההמלצות הבריאותיות, הצריכה היומית הממוצעת של סוכר היא בין 24 גרם לנשים ועד 36 גרם סוכם לגברים, שהם למעשה בין 6 ל-9 כפיות סוכר בלבד ביום.

 
איך להיגמל מסוכר

אם כך, כיצד נדע שאנו מכורים לסוכר?

התמכרות לסוכר אינה באה לידי ביטוי בנזקים מיידים ולכן רבים מאיתנו כלל לא יעלו על דעתם שהם מכורים לסוכר ושהם צריכים לשנות הרגלים כאלו ואחרים בכל הנוגע לצריכת הסוכר היומית שלהם. יחד עם זאת, בהנחה שגם אתם צורכים כמויות כאלו ואחרות של מוצרי מזון בסיסיים המכילים בתוכם סוכרים פשוטים לאורך היום, מומלץ גם לכם לדעת איך להיגמל מסוכר בדרך הקלה והיעילה ביותר.

מה יכול להעיד על התמכרות לסוכר?

ישנם מספר דברים היכולים להעיד על התמכרות לסוכר ברמה כזו או אחרת וביניהם: תשוקה תמידית לדברי מתיקה או מזונות עתירי סוכר, חוסר חשק לצריכת משקאות לא ממותקים, תחושת עייפות הולכת וגוברת לא מוסברת כאשר אתם נמנעים מדברי מתיקה או בכל פעם שאתם מסיימים לצרוך משהו מתוק. 

מהו תהליך גמילה מסוכר?

תהליך גמילה מסוכר הוא למעשה תהליך הדרגתי של שינוי הרגלי צריכת הסוכרים הפשוטים המצויים במגוון רחב של מזונות ודברי מתיקה. תהליך זה כרוך בשינוי הרגלי תזונה לקויה ובפיתוח הרגלים לאורח חיים בריא יותר. במסגרת תהליך גמילה מסוכר אתם עלולים לחוות לא מעט תסמינים הנובעים ממחסור סוכרים בגופכם, אך חשוב לציין שתסמינים אלו הם זמניים והם חולפים לאחר תקופת הגמילה הראשונית. היתרונות הבריאותיים הנלווים לצמצום צריכת הסוכרים הפשוטים וגמילה מסוכר, הם רבים והם עלולים להשפיע גם על האופן בו נראים וגם על רמת האנרגיה שלכם ההולכת ועולה ככל שאתם מצליחים להיגמל מסוכר. למידע נוסף על שיטת הגמילה שלנו לחצו כאן

התמכרות לסוכר

להשתחרר מסוכר ופחמימות מזיקות!

השאירו פרטים ותחזירו את השליטה אליכם