כל הסיבות להפסקת עישון בהריון

בשעה טובה ומוצלחת נקלטת להיריון וזה הזמן להפסקת עישון במידה ואת מעשנת באופן קבוע או באופן מזדמן. במידה ובן זוגך מעשן, חשוב ומומלץ שגם הוא יתחיל בתהליך גמילה מעישון או לפחות ימנע מעישון בסביבתך לאורך כל תקופת ההיריון.

מהן הסכנות הנלוות לעישון במהלך תקופת ההיריון?

החשיבות הנלווית לכל תהליך של גמילה מסיגריות במהלך תקופת ההיריון נובעת על רקע הסיכונים והנזקים הנלווים לעישון באופן כללי ועל הנזקים והסיכונים הנלווים לעישון במהלך ההיריון. העישון נחשב לגורם סיכון מרכזי ומשמעותי לתופעות מסוכנות כגון: היריון חוץ רחמי, היפרדות שליה, פגיעה בהתפתחות העובר, פקיעת קרומים מוקדמת, ובחלק מהמקרים, העישון במהלך תקופת ההיריון עלול להוביל ללידה מוקדמת והפלות. 15 להיריון.

גמילה מניקוטין בהריון

סיבות נוספות להפסקת עישון בהריון

מעבר לסיכונים ולנזקים הישירים של ההיריון העלולים להיווצר כתוצאה מעישון סיגריות במהלך תקופת ההיריון ומעבר לנזקים ההתפתחותיים העלולים להיווצר בעובר כתוצאה מעישון סיגריות בהיריון, הפסקת עישון בהריון מומלצת גם מהסיבות הבאות:

• הפסקת עישון תאפשר לכן לשמור על רמת אנרגיה גבוהה הנחוצה לכן לאורך כל תקופת ההיריון
• גמילה מניקוטין בהיריון תסייע לכם לנשום נכון ובקלות
• גמילה מעישון בהריון תשפר באופן משמעותי את פעולת מחזור הדם

יתרונות בריאותיים אלו ונוספים יסייעו לכן רבות לאורך כל תקופת ההיריון. בנוסף, אך אחת מביניכן לא מעוניינת שתינוקה שייוולד בשעה טובה, יאלץ לספוג את ריח הסיגריות מגיל לידה.

תהליך גמילה מעישון בהריון - מה חשוב לדעת?

עבור כל אישה מעשנת, הפסקת העישון מהוה אתגר משמעותי ולא פשוט המלווה בלא מעט קשיים העלולים להתגבר בתקופת ההיריון שמתאפיינת בחוסר איזון הורמונאלי בשלביו השונים. יחד עם זאת, הסכנות והנזקים הנלווים לעישון כל סיגריה במהלך תקופת ההיריון, מחייבות את הנשים ההרות המעשנות שביניכן לעשות כל שביכולתן על מנת לצלוח את תקופת ההיריון ללא עישון ולהחל תהליך של גמילה מסיגריות במיינדטק. לאחר תקופת ההיריון לנצל את המומנטום ולהמשיך בתהליך הגמילה. את ההחלטה על הפסקת עישון מומלץ לקבל עוד בתקופה המקדימה לכניסתכן להיריון וזאת על מנת להימנע מבעיות פוריות העלולות להימצא בקרב נשים מעשנות.

דברים חשובים עליהם מומלץ להקפיד בתהליך גמילה מעישון בהריון

• הקפידו על מנוחה בכל רגע אפשרי
• הקפידו על שתייה מרובה של מים
• הימנעו לחלוטין מצריכת אלכוהול המעודד עישון לאורך כל תקופת ההיריון
• הפחיתו ככל הניתן את צריכת הקפאין היומית שלכן
• הקפידו על תזונה נכונה ובריאה על מנת להימנע מעלייה מוגזמת במשקל ללא קשר להיריון
• הקפידו על פעילות גופנית מתונה המותאמת (ובהמלצת רופא) לשלב ההיריון בו אתן מצויות

זה הזמן להפסיק לעשן תוך 90 דקות!

השאירו פרטים ותחזרו לנשום אוויר