תסמיני גמילה מעישון

גמילה מעישון מלווה בלא מעט תסמינים המופיעים בעיקר בימים הראשונים לתהליך הגמילה. תסמינים אלו מהווים חלק בלתי נפרד מכל תהליך גמילה מניקוטין והם עלולים להקשות עליכם להתמיד בתהליך הגמילה ולכן חשוב להיות מודעים אליהם ואף להיחשף לדרכים שונות בהן תוכלו להתמודד עם התסמינים הנלווים לימים הראשוניים של הפסקת העישון. גמילה מעישון תסמינים מסווגים לשני סוגי תסמינים עיקריים: תסמיני גמילה התנהגותיים ותסמיני גמילה פיזיולוגיים. בשני המקרים, מדובר בתסמיני גמילה החולפים לאחר שבוע עד שבועיים מיום הפסקת העישון.

עישון מהווה התמכרות אשר טומנת בחובה סיכונים בריאותיים רבים. הפסקת עישון מהווה צעד אשר בכוחו להותיר את ההתמכרות כנחלת העבר ולהתחיל וליהנות מחיים בריאים יותר. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שהליך הגמילה הוא לא תמיד פשוט ובמקרים רבים הוא טומן בחובו תופעות גמילה מעישון. החדשות הטובות, להליך גמילה מעישון תסמינים שעוברים בסופו של דבר. אנשים אשר נגמלו מעישון יעידו שהתוצאה בהחלט שווה את הדרך, אבל בכדי למנוע "הפתעות לא צפויות" חשוב להכיר את אותם תסמיני גמילה מעישון.

גמילה מעישון תסמינים

גמילה מעישון תופעות לוואי נפוצות

תופעות גמילה מעישון יכולות להיות רבות ומגוונות. הן באות לידי ביטוי בדרך כלל בהפרעות שינה, קשיי ריכוז, תחושת עצבנות בלתי נשלטת, קושי להירדם וכו'. התמודדות עם הפסקת עישון עלולה להיות מלווה בתחושת כעס בלתי מוסברת, תחושת רעב אשר גורמת לעלייה במשקל, תחושת אי שקט, דיכאון וקצב לב איטי יותר. כאן חשוב להדגיש, שאחד מהתסמינים הבולטים ביותר של התמודדות עם הפסקת עישון הוא החשק לסיגריה, כאשר, חלק בלתי נפרד מהליך התמודדות עם תסמיני גמילה מעישון, מתגלמת בעובדה שכל פעולה או כל אדם אשר פוגשים יכול להעלות את הצורך בסיגריה.

תסמיני גמילה פיזיולוגיים

ברגע בו אתם מפסיקים לספק לגוף את הניקוטין אליו הוא מורגל, עלולות להתרחש בגוף מספר תופעות פיזיולוגיות הבאות לידי ביטוי בשיעול הולך וגובר, הפרשת ליחה מוגברת וכאבי ראש תדירים. תועפות אלו מעידות יותר מכל דבר אחר על תהליך התנקות של הגוף משאריות חומרי העישון המצויים בו, ולכן, כעבר 48 עד 72 שעות מתחילת תהליך הגמילה, הגוף מתנקה באופן מוחלט מניקוטין ואתם תתחילו להרגיש טוב יותר והתופעות הנ"ל ילכו וייעלמו. כמו כן, בקרב הנגמלים עלולים לבוא לידי ביטוי תופעות גמילה מעישון הקשורות למערכת העיכול, כאשר כאבי בטן, עצירות או לחילופים שלשולים וצואה מימית מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך הגמילה.

תסמיני גמילה התנהגותיים

כאשר מדברים על תסמיני גמילה התנהגותיים מדברים למעשה על מספר סימפטומים מרכזיים העלולים ללוות אתכם בימים הראשונים לתהליך הגמילה, וביניהם: חוסר שקט הולך וגובר ככל שהשעות נוקפות מהרגע בו עישנתם את הסיגריה האחרונה שלכם, סטרס ומצבי לחץ מוגברים, תחושת תסכול הולכת וגוברת במהלך הימים הראשונים לתהליך הגמילה, קשיים בריכוז, נדודי שינה וקושי להירדם. חשוב לציין שבדומה לתסמיני הגמילה הפיזיולוגיים, גם תסמיני הגמילה ההתנהגותיים המופיעים בימים הראשונים לתהליך חולפים תוך מספר ימים.

האם גמילה מעישון טומנת בחובה סיכון?

אז זה אומנם נכון, כי תסמיני גמילה מעישון מלוות בתופעות לוואי רבות ומגוונות, אך חשוב להדגיש שלמרות שכך הדבר, לא קיימת כל סכנה בריאותית בהליך הגמילה למעשה, בדיוק ההפך הוא הנכון, גמילה מעישון מהווה את אחד הצעדים הנכונים והטובים ביותר בהם מעשנים יכולים לנקוט למען בריאותם. חשוב לזכור, שאותן תופעות לוואי זמניות ולרוב, הן חולפות אחרי ימים וכל מה שהנגמלים צריכים לעשות, זה פשוט להתמיד עם ההחלטה לגבי הגמילה. בחירה מושכלת של תכנית הגמילה, יכולה להבטיח הליך שהינו קצר יחסית (וגם שמשך הזמן של תופעות הלוואי יהיה קצר יותר) ובסופו של הליך זה מבטיח לנגמלים חיים בריאים יותר וחשיפה מופחתת למחלות ולנזקים בריאותיים. 

התמודדות עם תופעות גמילה מעישון – מה חשוב לדעת?

התמודדות עם הפסקת עישון מחייבת אתכם לשנות את ההרגלים היומיומיים שלכם בימים הראשונים לתהליך הגמילה וזאת על מנת להימנע ככל הניתן מהכניעה לצורך בעישון סיגריה. ברוב המקרים, חשוב ומומלץ להקפיד על שתייה מרובה של מים ואף להעסיק את הפה עם קוביית קרח או מסטיק בכל פעם שמתעורר בכם צורך לסיגריה. כמו כן, מומלץ להימנע מאחזקת סיגריות בבית או במשרד ולנסות להפקיד על פעילות ספורטיבית מתונה בימים הראשונים לגמילה. הפעילות הגופנית תסייע לכם להתמודד עם גמילה מעישון תסמינים פיזיולוגיים והתנהגותיים כאחד והיא תסייע לכם רבות לישון טוב בלילה. מעבר לכל אלו, חשוב להקפיד על תזונה נכונה ובריאה ולעשות שימוש במקלות גזר, מלפפון וירקות נוספים על מנת להשביע את התיאבון המוגבר המופיע בימים הראשונים לתהליך הגמילה. פעולות אלו ונוספות יוכלו לסייע לכם לצלוח בהצלחה את הימים הראשונים והקשים לתהליך גמילה מעישון.

 

גמילה מעישון תופעות לוואי

מעוניינים להתחיל גמילה מעישון?

אם גם אתם מבקשים להיגמל מעישון ולחיות חיים הרבה יותר בריאים, חשוב שתכירו את חברת "מיינדטק" ואת הליך הגמילה אותו היא מציעה. החברה מציעה מגוון פתרונות איכותיים להליך גמילה מעישון, המתבססים על טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות. לחברה, פתרון איכותי ויעיל עבור כל מי שמבקש להיגמל מסיגריות, כאשר, הליך הגמילה אורך 90 דקות בלבד! השיטה החדשנית והיעילה מתבססת על דמיון מודרך ועל NLP, היא מתמקדת בעקירה של הבעיה מהשורש, כאשר חברתנו מלווה אתכם בתהליך של התמודדות עם הפסקת עישון, יד ביד לאורך כל הדרך עם אנשי מקצוע מנוסים.

יתרון נוסף של הליך הפסקת עישון בשיטה זו, טמון בעובדה שניתנת עליה אחריות לכל החיים – כך שמי שמסיבה מסוימת חוזר לעשן אחרי מספר שנים לאחר שעבר הפסקת עישון, יוכל לחזור על הטיפול מבלי שיצטרך לשלם. אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות והתועלות של השיטה, מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם מיינדטק ולקבל את כל המידע והפרטים הרלוונטיים.

זה הזמן להפסיק לעשן תוך 90 דקות!

השאירו פרטים ותחזרו לנשום אוויר